Страницы

Виховна робота

Бесіда  з Правил дорожнього руху
"Попередження нещасних випадків на дорогах під час літнього відпочинку"

- Не порушуйте правил дорожнього руху!
- Не чіпляйтеся на підніжку транспорту і не стрибайте на ходу!
- Переходьте вулицю лише по пішохідній доріжці на зелене світло світлофора
- Не грайте на проїжджій частині!
- Не грайте з м'ячем, не катайтеся на велосипеді, на роликах по проїжджій частині або поблизу дороги!
Будьте обережні!

 


Любі мої учні!
     Хочу нагадати вам, що під час  вихідних (1,2,3,4 травня) так , як і під час канікул потрібно пам'ятати про свою безпеку!!!
Пропоную вам пригадати правила , які ми виконували під час весняних канікул, такі правила слід дотримуватися і під час вихідних!!!


"Земля наш рідний дім"

   Яка прекрасна наша планета! Сьогодні вона іменинниця! 22 квітня, незвичайна дата, Сьогодні жителі нашої планети відзначають Міжнародний день Землі!
   Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.
   Вперше День Землі відсвяткували у 1970 році в США. Ця акція мала такий успіх (до акції приєдналося 20 млн. людей) , що її вирішили зробити щорічною. Згодом свято поширилося і зараз відзначається по всій планеті.
   У планети Земля є свій прапор.

  У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглу територію, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля
  Нашу голубу планету часто порівнюють з величезним космічним кораблем, який летить просторами Всесвіту. А людство - екіпаж цього корабля. Красиве і мудре порівняння. Але ми всі повинні осмислити, що у нашого космічного корабля немає аварійного виходу. Тому й лунає сьогодні: "Тривога на космічному кораблі "Земля!" Майбутнє Землі у небезпеці!"
Пам'ятай!
 Кожної години на нашій планеті:
-  1700 акрів землі стає пустелею!
- Близько 200 дітей помирають з голоду!
- 55 чоловік отруюються і гинуть від пестицидів і хімічних речовин!
- 1000 чоловік вмирають від отруєння водою!
- 5 - 6 видів тваринного чи рослинного світу зникають!

Кожної хвилини:
- Знищується більше 51 акра тропічних лісів!
- Використовується близько 35 000 барелів нафти!
- Знищується 50 тон родючого ґрунту через неправильне його використання!
- Виділяється більше 12 000 тон вуглекислого газу в атмосферу!






Бесіда з безпеки життєдіяльності
Тема: Про правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів


Правила поведінки з невизначеними предметами та речовинами
- Щоб уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів не можна, бо це небезпечно для життя.
- Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них пам'ятну або примітну вішку.
- Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працівників місцевого самоврядування, міліції, найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!
- Не можна користуватися без нагляду дорослих піротехнічними засобами: хлопавками, петардами, феєрверками.
   Більш того, не можна зберігати їх удома, адже вони належать до вибухонебезпечних предметів.
- Міра небезпеки зростає у випадку із саморобними піротехнічними іграшками: можна отримати важкі опіки, втратити зір, скалічитися та навіть загинути. Так само існує висока ймовірність спричинити пожежу, якщо бавитися з вогнем біля горючих і легкозаймистих речовин та матеріалів.



Бесіда з пожежної безпеки
Тема: Пожежна безпека електричних мереж

Правила поведінки
на вулиці біля енергооб'єктів
Забороняється:
  • Грати поблизу лінії електропередачі;
  • Підійматися по опорах ліній електропередачі до електропроводів та на дахи споруд, над якими проходять електричні проводи;
  • Влізати на територію трансформаторних підстанцій та заходити в їх приміщення, відчиняти двері та люки цих споруд;
  • Забороняється облаштовувати ігрові і спортивні майданчики, зводити будь - які споруди під повітряними лініями електропередач та повітряними вводами до будинків;
  • Розпалювати вогнища поблизу повітряних ліній та інших енергетичних об'єктів;
  • Накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них стороні предмети (запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв , тощо)

Бесіда з правил дорожнього руху







Перегляньте мультфільм, для цього вам потрібно нажати на назву, відкриється посилання, далі жміть на посилання і дивіться мультфільм

 22 січня - День Соборності України
День Соборності України - свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки , що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної ради, яким Українську Республіку проголошено суверенною і незалежною державою.Процес об'єднання України завершився 22 січня 1919 року.
 Історична вікторина:
1. Як називалися воїни, що майже 300 років боронили Україну від зовнішніх ворогів?
2. Яку назву мала козацька держава, створена за Дніпровськими порогами?
3. Як називався начальник козацького війська?
4. Хто з князів ввів християнство на Русі?
5. Назвіть відомих вчених-істориків, які досліджували історію України?
6. Назвіть ім'я сестри засновників Києва.
7. Довгастий шматок для витирання обличчя, тіла, а також вишитий – для оздоблення житла в українських оселях.
8. Народні символи дерева України?
9. Український народний танець.
10. Хто була першою і єдиною жінкою – правителькою Русі?
11.  Як називається хліб, випечений і оздоблений для весілля?
12. Яку прикрасу не має права одягати заміжня жінка, а тільки дівчина?
13. Найвища гора українських Карпат.
14. Хто заснував місто Київ?








Пожежонебезпечні речовини та матеріали.
 Пожежна безпека при поводженні з горючими, легкозаймистими матеріалами та речовинами. 
До пожежонебезпечних речовин належать лаки, фарби, горючі й мастильні речовини, розчинники, аерозолі, газ тощо. Пожежонебезпечними матеріалами є меблі, речі, газети, журнали, книжки, картон, дерев'яні споруди, пластмасові вироби і покриття, дрова, вугілля, обпилювання, стружка, прищеп. 
   Поблизу цих матеріалів категорично забороняється курити, користуватися відкритим вогнем.
   При роботі з цими матеріалами потрібно пам'ятати, що для виникнення пожежі необхідні три умови - це наявність горючого матеріалу, повітря, джерело вогню.
  Щоб уникнути виникненню пожежі під час роботи з пожежонебезпечними матеріалами і речовинами необхідно дотримуватися певних правил.
1. Під час роботи з лаками та емалями, й особливо під час їх розведення розчинниками, категорично забороняється палити.
2. При роботі з легко фарбованими матеріалами категорично забороняється користуватися відкритим вогнем.
3. Якщо необхідно підігріти легко фарбовані можна використовувати гарячу воду.
4. Легко займисті матеріали не можна залишати без нагляду.
5. Для гасіння осередку загорання використовуємо ковдри змочені водою, пісок, землю.



  Міжнародний день "Дякую"

У понеділок 11 січня в Україні та світі відзначається Міжнародний день дякую. Щирі слова подяки приносять людині теплі відчуття, радість і емоційний підйом. 

Історія Дня спасибі

Ініціатива створити день, присвячений дню подяки, надійшла від миротворчих організацій. Вперше слово "дякую" було офіційно згадано в 1586 році. У побуті воно стало застосовуватися лише у 20 столітті. Присвячене цьому слову свято було створено з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, а датою свята обрано 11 січня.

У цей день у всьому світі проводять веселі конкурси, флешмоби, благодійні акції. Люди дарують один одному подарунки та листівки, малюють плакати зі словом "дякую", організовують вечірки. У цей день не забудьте сказати щирі слова подяки своїм друзям, близьким і рідним за те, що вони цінують і люблять вас.






8 травня -  День пам'яті та примирення
 9 травня - День Перемоги  

    Війна! Війна! І знов криваві ріки!
    І грім гармат, і шаблі дзвін. 
    Могили, сироти, каліки. 
    І сум покинутих руїн. (Олександр Олесь)
    Війна... Велика Вітчизняна війна радянського народу проти фашистських загарбників. Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні.     Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі, до останнього подиху, до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива: мільйони людських життів, зруйнована економіка. Кожен другий воїн поліг у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. І сьогодні ми поговоримо про цю війну, долі людей, які були обпалені нею.
  Велика Вітчизняна війна – визвольна війна проти фашистської Німеччини та її союзників, складова частина другої Світової війни 1939-1945 років – почалася після нападу Німеччини. Полум'я Другої світової, складовою частиною якої була Велика Вітчизняна війна, палахкотіло цілих шість років. У вир цієї трагедії було втягнуто 61 державу. Битви йшли на території 40 країн Європи, Азії та Африки, неосяжних морських і океанських просторах. Армії воюючих сторін нараховували понад 110 мільйонів чоловік. Війна забрала більше 55 мільйонів людей.
   План нападу на Радянський Союз отримав назву «Барбаросса» на честь жорстокого німецького Імператора Фредеріка Барбаросса, який жив у ХVІ ст., командував лицарським військом і пролив багато людської крові. Назва «Барбаросса» визначає характер війни як жорстокий, винищувальний, руйнівний. Такою війна і замислювалась фашистською верхівкою. Але виконання цього плану було зірване героїчною боротьбою нашого народу. 22 червня 1941 року на світанку без оголошення війни німецькі війська віроломно напали на Радянський Союз. Земля України, і люди стогнали під поганим чоботом фашистського звіра. Не можна забути ті жахи, що творили нелюди. Фашистські окупанти створили на території України понад 230 концтаборів і гетто. Сотні тисяч військовополонених жінок, дітей, літніх людей, інвалідів стали в'язнями. За час окупації України гітлерівці знищили понад 5 млн. чоловік, 2,4 млн. вивезли на роботи до Німеччини. Не міг терпіти народ такої наруги. Страшним був гнів народу. І малих, і старих переповнювала ненависть до фашистів. Для нас війна – не тільки минуле, адже вона увійшла у кожен дім, у кожну сім'ю. Вона забрала, поглинула у своєму полум'ї мільйони людей, завдала народові розрухи, муки і гіркоти втрат, які й понині тривожать народну пам'ять.
   Після війни люди довго не могли звикнути до тиші. А потім навчилися цінувати її. Помовчімо хвилину і ми. Подякуймо думкою і серцем тим, хто ціною власного життя приніс нам мир на землю України.
   Людське безсмертя з роду і до роду
  Увись росте корінням родоводу. 
  І тільки той, у кого серце чуле, 
 Хто знає, береже минуле, 
 Хто вміє шанувать сучасне, 
– Лиш той майбутнє вивершить прекрасне.
 Всім, хто поліг у боях, вічна пам’ять! Низький уклін визволителям, які принесли нам таку довгоочікувану весну 45-го, весну Свободи, Життя і Щастя!

Комментариев нет:

Отправить комментарий